עולם הברזים העכשווי שופע עיצובים מוקפדים ומקוריים, טכנולוגיות חדשניות וחומרים מתקדמים ומעבר לחוויית שימוש נעימה, מעניקים הברזים, כשתכשיטים עיצוביים, את הטאץ’ הסופי לחדר האמבטיה והמטבח ומשלימים את האמירה הכוללת של עיצוב החלל. בשנים האחרונות הפך הברז לאובייקט שזוכה להתייחסות עיצובית מעניינת, בעל סגנון ואופי משלו, דרכי הפעלה מיוחדים ומראה מסוגנן. למעשה, ברזים מודרניים הם הרבה יותר ממובילי מים וחותרים מעבר לאלמנט הפונקציונאלי. הנדסת אנוש מתקדמת וגימורים מושלמים, עוצבו יחד לכדי תכשיטים המביאים עימם טעם אישי, אופי ותרבות אל חדר הרחצה ואל המטבח.

tap

ברזים – נפלאות הזרימה

עיצוביי ברזים הקיימים במודי משקפים מגוון רחב של סגנונות הנותנים מענה להשלמת המראה הכולל. לצד הסגנון המודרני של חברת agape, מותג איטלקי בלעדי במודי, מוצעים כיום מגוון סגנונות מהמראה הקלאסי ועד הסגנון הויקטוריאני עתיק כפי שניתן לראות במודי, ברזים של חברות כגוןthg , מותג צרפתי המתגאה בעיצוב ייחודי וחדשני כשהברזים של החברה מוצבים, בין היתר, במלונות ריץ’ סביב העולם. מותג נוסף השומר על חזות ויקטוריאנית הוא devon & devon), מותג איטלקי הידוע בעיצוב מוצרים בהשראת התקופה הויקטוריאנית בעלי אופי רומנטי, עיצובים אשר באים להשלים את המראה המודרני הקר עם נגיעה של אלגנטיות. כמו כן, הברזים מצטיינים בחדשנות טכנולוגית אשר באה לידי ביטוי בהפעלה הנוחה של הברזים ובפטנטים חכמים המסיעים לחסכון במים. בין הברזים החדשניים במודי ניתן לראות קולקציות של ברזים בעלי מנגנון הפעלה אוטומאטי כגון ברזים המופעלים רק על ידי הנחת הידיים תחת הברז, לדים זעירים הצובעים את המים בגוונים משתנים בהתאם לטמפרטורה המבוקשת, ראשי טוש בגבהים לא שגרתיים, ברזים דמויי מפל ואפילו ברזים הכוללים מערכת הידרו מסאז היוצרים אפקט מענג במיוחד. במודי ניתן למצוא ברזים שעוצבו על ידי החברות המובילות בתחום כמו Vola, חברה דנית בעל ניסיון של עשיר של עשרות שנים. החברה משלבת במוצריה את ניסיונה הרב, איכות ועיצוב מוקפד ונמנית בין חלוצי העיצוב המינימליסטי בתחום הברזים. מותג איכות נוסף בתחום הברזים בלעדי ברשת מודי הוא Ponci, מותג איטלקי של חברה שהחלה את דרכה בשנת 1935 ומביאה לעולם הברזים עיצובים מיוחדים החל מארט דקו ועד מינימליזם. ואי אפשר להזכיר ברזים בלי לציין לשבח את Gessi, מותג איטלקי בעל אופי צעיר וחדשני שניתן להשיג בלעדי במודי.

ברזים למטבח

גם המטבח נהנה מברזים משודרגים, תוצר של טכנולוגיה מתקדמת, המגיעים במגוון מסחרר של דגמים, כשהסגנון המתכתי ההייטקי כבש את כיורי המטבח ולצידו, כאביזר משלים, מככבים ברזים מבריקים. ניתן לראות במטבח ברזים נשלפים, ברזים בסגנון עתיק אצילי, בעלי פיות ארוכות מסתובבות ועד מזלפים נשלפים, מתזים עם קפיץ גמיש ועוד חידושים. כדאי להתאים את סגנון הברז לסגנון הכיור במטבח ולארונות המטבח, לבחור ברז מאותה פלטת גוונים או בסגנון תואם למטבח. לחברת Gessi ברזים מרהיבים למטבח המשמשים כאביזר עיצובי לכל דבר ונוחים לשימוש.

טיפים להתקנת ברזים

התקנתו של הברז בבית מחייבת מספר פעולות הכנה והנחייה של בעלי מקצוע. ראשית כל, עם קבלת הברזים, עוד לפני תחילת עבודת ההרכבה שלהם, חשוב לוודא שקיבלתם את כל החלקים כמו גם את תעודת האחריות. ברזים עם מנגנונים מתקדמים או ברזים נשלפים דורשים התקנה על ידי שרברב מומחה ולכן, חשוב מאוד להקפיד על מקצועיות המתקין. כל התקנה של ברז חייבת להתבצע על פי ההוראות המצורפות לו. יש לבצע ניקיון צנרת לפני הרכבת כל ברז, למניעת הצטברות לכלוך גס שעלול לגרום לסתימות בעתיד. לאחר התקנת הברז ולפני יישום האריחים, יש לבדוק את זרימת המים. הבדיקה הזו חשובה והיא תוכל לסייע לכם בבעיות שיהיה קשה לפתור לאחר יישום האריח. כמו כן, כדאי לדעת שהתקנת ברזי פילטר או מערכות לסינון אבנית מאריכות את חיי הברז ולכן מומלץ לשקול את התקנתן.

טיפים לשמירה על איכות הברז

כדי ליהנות ממראה של ברז חדש ומבריק יש למור על הברז. לניקוי ברזים השתמשו בחומרי ניקוי טבעיים ונקו את הברז באמצעות מטליות בלבד. אין להשתמש לניקוי ברזים בחומצות או בחומרים חריפים אחרים ויש להימנע משימוש בצמר פלדה או סקוטשברייט שעלולים לשרוט את הברזים ובכל מקרה, יש להישמע להוראות היצרן ולהנחיות הניקיון המצורפות לברז. לשמירה על רוך חיי הברז, כמו גם לטובת חווית השימוש, מומלץ לבצע ניקוי אבנית אחת לכמה חודשים על ידי הסרת הפיה של הברז והשרייתה בחומץ למשך מספר שעות.

היכנסו להתרשם מקולקציית הברזים של מודי.