פרקטים איכותיים ממיטב המותגים בעולם

 

פרקטים כובשים את זירת הריצוף. הגוון הטבעי והחמים, הטקסטורה הייחודית, מהירות ההתקנה, התחזוקה הפשוטה, ותרומתו לבידוד התרמי בבית, הפכו את הפרקט לאחד מחיפויי הרצפה הנחשקים ביותר.
חברת MODY מייבאת פרקטים ממיטב החברות בפורטוגל, איטליה, בלגיה, קרואטיה וסין.
בכל אחד מחמשת אולמות התצוגה מחלקת פרקט עשירה ומקצועית כאשר אנו מלווים את הלקוח בכל השלבים, החל מייעוץ מקצועי בנקודת המכירה, הובלה ואספקה, ועד היישום בשטח כך שהלקוח לא צריך לדאוג לבעלי מקצוע.

פרקטים טבעי

נהוג להבחין בין פרקט טבעי לפרקט סינטטי (למינציה). העצים המשמשים לריצוף פרקט צריכים להיות עצים חזקים דוגמת אלון, בוק, מייפל, וונגה, אגוז ועוד. בעקבות הידע הרב שנצבר במפעלים השונים במהלך השנים, ניתן להשיג היום  כמעט כל פרקט שנרצה; מפרקט עם לוחות נקיים מאוד לתחושה אלגנטית או מראה “רף” לקבלת מראה טבעי ופחות מעובד או פרקט המעובד עם חומרים מיישנים (Ageing process) שבעזרתם מקבלים מראה של רצפה בת עשרות שנים ועוד ועוד…

קיימים מספר סוגי פרקט טבעי:

פרקט עץ גושני (מלא)
קורות עץ מלאות בעוביים שונים הנעים בין 10-28 מ”מ. הפרקט עשויי משכבה אחת של עץ ועל כן ניתן ללטש אותו מספר פעמים רב. ההתקנה של העץ המלא דורשת מיומנות גבוהה ותהליך עיבודו ויישומו נעשה בבית הלקוח, כולל השיוף ומריחת הלכה. היתרון של העץ הגושני שהוא ניתן לחידוש מספר רב פעמים, אך ההתקנה שלו יקרה יחסית וכמו כן, יש לקחת בחשבון שהוא רגיש לשינויי לחות ויובש העלולים לגרום להתרחבות והתכווצות של העץ.

פרקט רב שכבתי ותלת שכבתי
פרקט רב שכבתי ותלת שכבתי הינם מוצרים מהונדסים. הרעיון במוצרים אלה הם לתת יציבות מקסימלית לעץ. הרי העץ הינו חומר טבעי ומושפע מהבדלי לחות ויובש ועל כן החשיבות במוצר יציב הינה מכרעת. פרקט רב ותלת שכבתי עשוי מקורות עץ שהרכבן מתקבל משכבות המודבקות זו לזו בכיוון סיבים מנוגד, השכבה העליונה, פני הפרקט עשויה מסוג העץ הנבחר בעובי 4-6 מ”מ והשכבות האחרות הן בעלות תפקיד של ייצוב ומתן בסיס ועשויות מעץ לבוד בעובי 10-20 מ”מ. פרקטים שכבתיים יכולים להגיע בשני עיצובים – במראה של רצועות צרות STRIP או PLANK במראה של קורות רחבות (35 ס”מ ואף יותר) היתרון הקריטי של הפרקט השכבתי (רב ותלת)  על פני העץ המלא הוא ביציבות המקסימאלית של הלוחות. מבחינת מראה הפרקט, בעקבות הטכנולוגיה המתקדמת הן בתחום עיבוד המוצר והן התחום של חומרי הגמר ניתן לקבל מגוון רחב של גוונים, סגנונות (אלגנטי, מבוקע, עתיק, מסוגנן – Fishbone ועוד).