ריצוף וחיפוי

 

ריצוף מבית MODY
ריצוף משחק תפקיד חשוב בתהליך העיצוב. הריצוף הוא זה שמגדיר את המרחב וקובע את הטון והסגנון המובילים בבית והינו בעל השפעה מכריעה על האווירה בחלל. בעוד שריצוף מחומרים טבעיים יעניק לבית תחושה כפרית, רומנטית ונגיעות של חמימות, הרי שריצוף בחומרים מודרניים בגימור מבריק או דמוי בטון יקנה לבית דימוי תוסס ואורבאני יותר. בשנים האחרונות זירת הריצוף מתחדשת והרצפה נחשפת לחומרים, עיבודים וגוונים מעניינים המעניקים לה מראות המשתנים בהתאם לצרכי השימוש והסגנון המועדף. כמו כן, זירת הריצוף העכשווית מציעה שלל טכניקות מתקדמות לשיבוץ האריחים. אולם, כדי לקבל ריצוף משובח חשוב להכיר היטב את שוק הריצוף ולבחור אריחים איכותיים שיאריכו ימים.

ריצוף וחיפוי קרמי 
היתרון הבולט של ריצוף קרמיקה הוא העמידה בפני ספיגה, הקרמיקה לא נשחקת בקלות וכמעט אי אפשר לראות עליה כתמים (במיוחד על קרמיקה מסוג מאט), היא פשוטה לתחזוקה ושומרת על המראה האותנטי שלה לאורך זמן רב. דרגת השחיקה של הקרמיקה נקבעת בעיקר על פי סוג הגלזורה, כשלשכבת הגלזורה יש סיכוי להיפגע. חשוב לציין שאריחי קרמיקה הנשרפים בשריפה אחת מיועדים לרוב לריצוף ואילו אריחי קרמיקה הנשרפים בשתי שריפות מתאימים כאריחי קרמיקה לחיפוי.

ריצוף גרניט פורצלן – עיצובים מתקדמים
אריחי גרניט פורצלן הינם בעלי מראה טבעי ונייטרלי יחסית המוצעים במבחר מסחרר של גוונים, צורות, גדלים ועיבודים. בין היתר תמצאו אף גרניט פורצלן דמויי שיש, דמויי אבן, דמויי צפחה ואפילו אריחים דמוי פרקט בעלי חספוס המדמה את סיבי העץ. בזכות אריחי גרניט פורצלן דמוי הפרקט ניתן למעשה לרצף מקומות בהם לא ניתן להשתמש בעץ טבעי כמו מרפסות, חדרי רחצה, מטבח, גינה וכדומה.

גרניט פורצלן – טכנולוגיה מתקדמת
הטכנולוגיה העכשווית מאפשרת ליצור אריחי גרניט פורצלן בגודל של פסיפסים ומנגד, אריחי גרניט פורצלן גדולים במיוחד, בגודל 1.5X3 מ’. הקסם של אריחי גרניט פורצלן טמון ביכולתם ליצור ריצוף הומוגני ואחיד, שכן אריחי הגרניט הינם בעלי פאות ישרות וזו הסיבה שניתן להשתמש באריחי גרניט פורצלן בריצוף משטחים החתוכים בצורה מדוייקת נטולי פוגות (רווחים). המודעות לסביבה הביאה לעולם אריחים מפורצלן דחוס ידידותי לסביבה, דוחה כימיקלים היגייני, קל לניקוי ובעל ספיגות נמוכה. אחד השימושים המסוגננים הנפוצים כיום באריחי גרניט פורצלן בריצוף הוא ביצירת רצפה צפה המאפשרת העברת החיווט מתחת לרצפה. בנוסף, אריחי גרניט פורצלן לא מזוגג מתאימים גם לריצוף ויצירת משטחים נגד החלקה.